Tipy na výlety

Praděd

Nejvyšší hora Jeseníků (1491 m), na jejímž vrcholku stojí televizní vysílač s restaurací a rozhlednou. Ve výšce 80 m je prosklená kruhová vyhlídka, na kterou je možné se dostat pouze výtahem. Za příznivého počasí je odtud unikátní výhled na blízké i daleké okolí. Lze spatřit např. Lysou horu a Radhošť, vzácně i Vysoké Tatry a Malou Fatru na Slovensku, a Nízké Alpy v Rakousku. Vysílač s rozhlednou je otevřen po celý rok každý den od 9:00 do 18:00 hodin.
Web

Karlova Studánka

Lázeňské městečko s originální architekturou vyhledávané pro známé léčebné lázně i čistý vzduch, který je nejčistším v celé střední Evropě. Najdete zde kavárničky, fontány i vodopád. Začínají zde turistické trasy vedoucí až na Praděd a známá naučná stezka Bílá Opava. Můžete ochutnat zdejší minerální vodu, která zde pramení.
Web

Naučná stezka Bílá Opava prochází po mnoha mostcích, schodištích a lávkách po březích Bílé Opavy – nejkrásnější horské bystřiny Jeseníků. Kromě několika vodopádů, četných kaskád a peřejí, skalních útvarů a romantických zákoutí smrkového pralesa vám naučná stezka Bílá Opava na sedmi informačních tabulích nabízí i základní informace o přírodě této jedinečné rezervace.
Web

Rolandův kámen je vysoký skalní útvar tvořený zvrásněnou rulou se zajímavým povrchem tvarovaným zvětrávacími procesy. Leží mezi Karlovou Studánkou a osadou Vidly. Skála vysoká asi 35 m bývá využívána jako cvičná skála horolezců, pod názvem Křížek. Na vrcholku skály byl postaven dřevěný kříž a na vrcholové plošině byla vybudována vyhlídka, ze které je krásný výhled na okolní panorama Medvědské hornatiny včetně vrcholu Pradědu.
Web

Rešovské vodopády – největší vodopády Nízkého Jeseníku. Trasa vede po značené turistické stezce, která provádí pěší návštěvníky nejkrásnějšími partiemi údolí a skalního kaňonu podél toku Huntavy, což je umožněno systémem dřevěných mostů, schodů a lávek doplněným vyhlídkami na nejpozoruhodnější partie.
Web

Rozhledna Nová Ves

Rozhledna Nová Ves – dřevem obložený jedenatřicetimetrový osmiboký železobetonový tubus z roku 2014. V přízemní místnosti je kromě infocentra, dětského koutku a malého muzea také sociální zařízení a uzamykatelná úschovna lyží a kol.
Web

Dolní Moravice

Skanzen Jesenicka je určen pro širokou veřejnost i pro hendikepované občany. Návštěvníci mohou shlédnout expozici, zaměřenou na historii dobývání a kutání nerostných surovin na Jesenicku. Expozice je rozdělena do přízemí a podkroví Skanzenu Jesenicka a zahrnuje exponáty minerálů a hornin, důlní techniky a uměleckých předmětů hornictví.
Web

U Moravického potoka se nachází pramen Moravické kyselky. Okolo pramene je postaven přístřešek, parkoviště a posezení. Výtečná a lahodná voda je nasycená oxidem uhličitým a obsahuje větší množství železa. Pro každého je voda zdarma.
Web

Barokní most přes Moravici pochází přibližně z pol. 18. století. Jde o dvou-obloukový most z neopracovaného lomového kamene označovaný jako most švédského typu. Výjimečnost mostu spočívá ve výrazném vyklenutí mostovky.
Web

Zámek Bruntál

Zámek nacházející se v centru města Bruntálu, je jednou z nejvýznamnějších památek regionu. Má netradiční dispozici ve tvaru kruhové výseče s renesančním arkádovým nádvořím a 61 m vysokou hodinovou věží. Původní městský pozdně gotický hrad z konce 15. století je dnes sídlem regionálního muzea, jsou zde muzejní expozice a výstavní síně a konají se tady kulturní a společenské akce.
Web

Zámek Janovice

Renesanční zámek Janovice se nachází v Rýmařově, místní části Janovice. Pro veřejnost se zámek otevřel až roku 2012. Zatím převážně prázdné interiéry zdobí nevšední dřevěné stropy, ale také třeba zcela unikátní vestavěné dřevěné záchody. Úžasná je i věž nebo rytířský sál.
Web

Galerie ubytování